20 Temmuz 2012 Cuma

Summer Rain

Temmuz’un sonunda, yazın en sıcak günlerinde yağmur yağmaz sanıyor insan, ama yağıyor işte. Mucizelere olan çocuksu inancını tazelercesine.  Yağmur yağıyor, gökyüzünün üstü denizmiş de gökyüzü yırtılınca üstünde taşıdığı bütün suyu dünyaya boşaltmış gibi. Tatlı bir bahar kokusu doluyor burnuma, biraz topraklı. Bilgisayarda izleyeceğim film, tepsiye koyup salona getirdiğim yemeğim hepsi hazır ama o an yağmur yağıyor Temmuz’un sonunda, çok sıcak bir günde. Her şeyi bırakıp balkona oturuyorum, ıslanıyorum.
Ankara’nın gökyüzünde yıldızlar yok sanıyor insan, halbuki dikkatli baktığında orda olduklarını görebiliyorsun. Bir sahilin üstünü örten gökyüzündeki yıldızlar kadar güzeller hem de. Belki daha bile güzeller, çünkü saklanıyorlar. Sadece bakmak yetmiyor, var olduklarına inanınca, görmek isteyince görüyorsun.  Bugün sıcak odamda bilgisayar başında zaman geçirmektense Ankaranın yıldızlarını izlemeyi tercih ediyorum.
Bazen hayatı akmaya akmaya donup kalmış bir gözyaşı sanıyor insan, aslında hayat hep akıyor, ara sıra durup soluk almak isteyen bizleriz. Bugün Temmuz’un sonunda yağmur yağdığı için ve Ankara’da da yıldızların olduğunu gördüğüm için farklı bir gün. Bugün böyle anların tadını çıkarmamız gerektiğine inanıyorum, çünkü yazın çok sık yağmur yağmıyor ve her gün yıldızlara bakmayı akıl edemiyor insan.
Sonra mesela birini çok sevip de o yüzden çok üzülünce, bir daha sevmekten korktuğunu sanıyor insan, halbuki sevmekten korkmuyoruz hiç, sevilmemekten korkuyoruz. İkisinin aynı şey olduğunu sanıyoruz ama çok farklılar aslında. Bazılarının sevemeyeceğini sanıyor insan, beceremezlermiş gibi halbuki ya sevilmeyi beceremiyorlar ya da seni değil de onu seviyorlar işte. Başka birisi de başka birini sevmeyi becerememişken seni seviyor bir şekilde. Yani bişeyleri hep sanıyoruz ama bir çok şey hiç de sandığımız gibi değil aslında. 

2 yorum:

  1. Yağmurdu,gökyüzüydü,yıldızlardı derken yazının sonunda kendimi nerde buldum bilmiyorum:D Afrika'da bir kelebek kanat çırpsa,sen yine yazını böyle bir sona bağlardın sanırım:D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kendini marsta bulmuşsundur bence :D ayrıca evet büyük ihtimal yine böyle bi son olurdu :D

      Sil